Umowę o organizację polonijnych igrzysk zimowych podpisał Maciej Płażyński, były marszałek (na pierwszym planie) Umowę o organizację polonijnych igrzysk zimowych podpisał Maciej Płażyński, były marszałek (na pierwszym planie)

Umowę o organizację polonijnych igrzysk zimowych podpisał Maciej Płażyński, były marszałek (na pierwszym planie) (© Przemysław Bolechowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Za rok będą pod Giewontem igrzyska Polonii. Po kilku latach impreza wróciła na Podhale.

W przyszłym roku w Zakopanem odbędą się VII Światowe Igrzyska Polonijne. W zawodach, które potrwają od 6 do 14 marca, może wziąć udział ok. 1000 osób z każdego kontynentu. Umowę o organizację igrzysk podpisali w sobotę burmistrzowie Zakopanego wraz z Maciejem Płażyńskim, byłym marszałkiem Sejmu RP, który reprezentował stowarzyszenie "Wspólnota Polska".

Po latach przerwy zimowa edycja Światowych Igrzysk Polonijnych wraca do Zakopanego. Przez ostatnie lata impreza gościła w Szczyrku.

- Trudno mi powiedzieć, czy tak będzie na dłużej - mówił podczas podpisania umowy o organizacji imprezy marszałek Maciej Płażyński. - Ale myślę, że igrzyska zorganizowane w stolicy narciarstwa będą na pewno wyjątkowe. Poza tym mam nadzieję, że dzięki pomocy Związku Podhalan do

Zakopanego przyjadą przedstawiciele Polonii ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Z drugiej strony będą również nasi rodacy z Kresów Wschodnich - z Ukrainy, Białorusi czy Rosji. Musimy pamiętać, że w tych igrzyskach chodzi przede wszystkim o integrację naszych rodaków. Wyniki sportowe są na drugim miejscu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!