Perseidy 2017. Sprawdźcie, gdzie oglądać spadające gwiazdy w Krakowie? W nocy z 12 na 13 sierpnia przypada maksimum meteorów zwanych Perseidami. Będzie można zobaczyć nawet kilkaset spadających gwiazd na godzinę. Sprawdźcie, gdzie najlepiej oglądać to zjawisko.

Deszcz Perseidów już 12 sierpnia 2017. Sprawdź, gdzie obejrzeć spadające gwiazdy w MałopolscePerseidy 2017. Gdzie oglądać spadające gwiazdy w Krakowie?
Co roku na przełomie lipca i sierpnia mieszkańcy całej Polski mają okazję oglądać deszcz meteorów. W te wakacje Perseidy możemy podziwiać pomiędzy 17 lipca a 24 sierpnia, ale największa ich liczba spadnie w nocy z 12 na 13 sierpnia. To wtedy niebo rozświetli nawet 150 spadających gwiazd na godzinę, czyli nawet dwukrotnie więcej niż można dostrzec zazwyczaj! Ostatni raz podobne zjawisko miało miejsce 7 lat temu.

Deszcz spadających gwiazd będzie można zaobserwować od godziny 20:00 do 6 rano.

Kliknij w wybrane zdjęcie w galerii by poznać miejsca, gdzie najlepiej oglądać spadające gwiazdy!
Oczywiście to, jak wiele uda się ich zobaczyć, zależy w dużej mierze od bezchmurnej pogody oraz od miejsca obserwacji – im mniej świateł miasta będzie naokoło, tym większa szansa na naliczenie dużej ilości spadających gwiazd.

ZOBACZ TAKŻE: Timelapse ukazujący deszcz spadających gwiazd

źródło: STORYFUL, TVN

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!