“Oswajanie szkła” - korporacja, kryzys tożsamości i mroczna historia z intrygą na finał “Oswajanie szkła” - korporacja, kryzys tożsamości i mroczna historia z intrygą na finał

“Oswajanie szkła” - korporacja, kryzys tożsamości i mroczna historia z intrygą na finał (© Materiały prasowe)

“Oswajanie szkła” to jedna z tych książek, o których nie słyszeliście. A szkoda, bo warto sięgnąć po ten niezwykle udany literacki debiut.

Początkowo bezrobotny główny bohater, zaczyna pracę w korporacji, a my razem z nim przechodzimy przez groteskowe absurdy życia na openspace. Przedziwne relacje pomiędzy protagonistą a jego rodziną, współpracownikami i kolegami są tylko tłem dla podróży jaką odbywamy wraz z bezimiennym bohaterem wgłąb jego przeżyć, ku nieoczekiwanemu finałowi.

Mamy więc absurdy korporozmów, wyścig szczurów, groteskowe i przerysowane, choć niestety realne postaci pracowników, kruchy świat biznesowych potentatów z klasy średniej oraz sporo momentami wulgarnej codzienności. I wreszcie, powracający temat szkła - walących się 11 września 2001 roku wież World Trade Center, których koniec tłumaczy w pewnym sensie zarówno tytuł samej powieści, jak i sporo egzystencjalnych rozterek samego bohatera -Jestem kimś innym. Kimś strasznym. A równocześnie wiem, że to tylko ja. - mówi w którymś momencie nasz protagonista.

Choć to porównanie na wyrost, to “Oswajanie Szkła” jest trochę jak dobry thriller, gdzie niepokój snuje się nicią przez całą fabułę tego dzieła. Przerzucając kolejne strony czujemy dziwny niepokój, który towarzyszyć nam będzie do ostatniej strony. Patchworkowa fabuła to zbitka kilku opowieści przeplatanych fragmentami gazet, telewizyjnych programów, onirycznych rozmów z pogranicza jawy, szaleństwa i korpomowy. Z tych pozornie niepowiązanych ze sobą fragmentów wyłania się spójny obraz współczesnego człowieka, zagubionego, zagłuszającego życie używkami, przygodnym seksem i imprezami. I chyba to wyjątkowo smutne, ale trafne podsumowanie współczesnego człowieka jest najmocniejszą częścią tej książki.

Książki

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Moderatorka forum Głuszycy ada szurman to arabskie kurwiszcze (gość)

Mało kto wie, że moderatorka tego forum Ada Szurman to zwykła cicha prostytutka spotykająca się z arabusem za kasę. Widziano ją jak wsiadając do samochodu araba gorąco się z nim pocałowała i gdzieś pojechali.
Jak chcecie zobaczyć jej kurewską mordę to tutaj

http://www.twoje-sudety.pl/index.php?action=show&type=news&id=823&PHPSESSID=apxmjvfqxzt

https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/b7/0e/5193c4184488e_o,size,54x54,q,100,h,c439dc.jpg

Ada Szurman to też znajoma pedofila i zoofila dariusza kwietnia z Głuszycy z ul. 11 Listopada 2a/3 i jego kochanka dlatego usuwa o nim prawdę z forum Głuszycy. Wiemy, że Ada Szurman jebała się z kwietniem na sex kamerce w towarzystwie słodkiej cycatki na zbiornik.pl była widziana tam przez kilka osób, które rozpoznały ją w sieci po naszej publikacji.
Ada Szurman to jak się okazuje dobra znajoma słodkiej cycatki, która spiknęła kwietnia z Adą.
Ta cała słodka cycatka zostawiła kwietnia dla jego kumpla Tadeusza Krasnojarskiego, który prowadził kwietniowi kilka miesięcy forum, ale się poznał na kwietniu i go zostawił.
Teraz kwiecień ma układ z Adą Szurman, która usuwa wszystkie posty o kwietniu, które pokazują jego patologię.
Ada Szurman to żydowskie kurwiszcze-sprzyjające zafałszowywaniu historii Polski jaką fałszuje Dariusz Kwiecień

Moderatorka forum Głuszycy ada szurman to arabskie kurwiszcze