(© Fot. Oknoplast)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Właściwie dobrana stolarka nie tylko pomaga uchronić dziecko przed wieloma niebezpieczeństwami, ale także zapewnia większy komfort i spokój rodzicom dorastających pociech.

Przygotowując pokój dla naszych pociech, dbamy, aby był on wygodny, estetyczny i przede wszystkim bezpieczny. W tym celu wybieramy specjalne meble o zaokrąglonych kształtach, przyjazne dzieciom, antyalergiczne dywany czy fantazyjne, pobudzające wyobraźnię dekoracje. Pod uwagę powinniśmy także wziąć wybór odpowiednich okien. Podpowiadamy, jakie rozwiązania są dostępne na rynku.

Czytaj także: Bezpieczne okna to porządne szyby

Okna w pokoju nowego członka rodziny

Dla rodziców dziecka nowo narodzonego niezwykle ważne jest jego zdrowie, samopoczucie i zapewnienie odpowiednich warunków rozwoju. Właściwie dobrane okna pomogą stworzyć optymalny klimat w pomieszczeniu, w którym śpi nasza pociecha.

- W tym przypadku rodzice powinni zastanowić się nad wyborem okien o wysokich właściwościach termoizolacyjnych - mówi Grzegorz Bułat, technolog OKNOPLAST. - Można je poznać po niskim współczynniku przenikania ciepła Uw. Takie okno skutecznie ochroni pokój przed utratą cennego ciepła i zagwarantuje optymalną temperaturę.

Projektując pokój dla najmłodszych pociech, warto pamiętać, że zdrowy klimat w naszym domu wymaga nie tylko odpowiedniej temperatury, ale także wilgotności powietrza, która powinna wynosić od 35 do 50 procent. Dlatego warto rozważyć wyposażenie okien w nawiewniki higrosterowane.

- Dzięki automatycznej regulacji poziomu wilgotności panującej w pomieszczeniu, pozwalają one na dopływ świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien - tłumaczy Grzegorz Bułat.

Czytaj też: Jak dobrze dobrać okna do pomieszczenia?

Zastanawiając się nad wyborem okien do pokoju przeznaczonego dla niemowlęcia, warto rozważyć jeszcze jeden aspekt - izolacyjność akustyczną okien.

- Ciche okna poznamy po wysokim współczynniku Rw, który informuje nas o tym, jak izoluje ono pomieszczenie od dźwięków pochodzących z zewnątrz budynku. Do pokoju przeznaczonego dla najmłodszych domowników warto wybrać okna wyposażone w szyby dźwiękochłonne posiadające współczynnik Rw na poziomie 36, 39, 40 lub nawet 45 dB. Skutecznie wytłumią one hałas dochodzący z zewnątrz, zapewniając ciszę potrzebną dla zdrowego i spokojnego snu dziecka - tłumaczy Grzegorz Bułat.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!