(© Adam Wojnar)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przedstawiciele największych religii na świecie złożyli we wtorek hołd ofiarom pomordowanym w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. W milczeniu przeszli przez bramę obozową z napisem Arbeit Macht Frei, a potem na ceremonię przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Faszyzmu w Brzezince.

Przed pomnikiem modlili się przedstawicieli religii chrześcijańskich, buddyzmu, hinduizmu, judaizmu i islamu. - Tu, gdzie kiedyś kwitła nienawiść, agresja i pogarda dla człowieka, dzisiaj muszą rosnąć kwiaty dobra. Musimy mieć świadomość, że we współczesnym świecie tylko miłość ma rację bytu - mówił bp Tadeusz Rakoczy, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

- Jest to wyjątkowe miejsce w świecie, gdzie ból, trwoga i rozpacz stykają się z bohaterską ofiarą i świętością - dodał. Po oddaniu hołdu ofiarom b. obozu i systemów totalitarnych uczestnicy Międzynarodowego Kongresu dla Pokoju wrócili do Krakowa, by na Rynku Głównym wziąć udział w modlitwie o pokój i przyjąć Apel o Pokój, pod którym podpisało się 120 osób.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!