Policja i prokuratura na Podhalu nie rozumie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy wobec zwierząt - twierdzi Beata Czerska, prezes Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Jej słowa to reakcja na fakt, że zakopiańscy śledczy często umarzają śledztwa w sprawie znęcania się nad zwierzętami, które prokuraturze zgłasza TTOnZ. Czerska z tymi decyzjami nie zamierza się jednak godzić i chce zwrócić się w tej sprawie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Na Podhalu wiele osób męczy zwierzęta, ale nie ponosi za to kary - mówi Beata Czerska. - Dzieje się tak, bo śledczy nie znają prawa. Ostatnio nie skierowali do sądu sprawy pewnego gazdy z zakopiańskiej dzielnicy Króle, który ponacinał swoim owcom uszy. Tym samym sprawił im ból. Co prawda prokuratura potwierdziła ten fakt, ale śledczy stwierdzili, że wspomniany gospodarz nacinał owcom uszy nie po to, by sprawić im ból. Gazda robił to, bo taka jest tradycja na Podhalu. Tym samym celowo nie zadawał bólu i jest niewinny. Większej bzdury nie słyszałam.

Jak dodaje Beata Czerska, w związku z tym faktem już w tym tygodniu skieruje ona do prokuratora generalnego pismo, w którym poprosi o to, by ponownie przyjrzał się on wszystkim dochodzeniom w sprawie dręczenia zwierząt, jakie w ostatnich 12 miesiącach zostały umorzone przez prokuratury zarówno w Zakopanem jak i w Nowym Targu.

- Liczę, że prokurator generalny to zrobi, a wówczas z pewnością wiele decyzji śledczych zostanie zmienione - mówi Beata Czerska, prezes Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.


Zobacz zmagania zawodników w morderczym biegu z Ronda Kuźnickiego na szczyt Kasprowego Wierchu

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!