Zarząd Główny Związku Podhalan odniósł się do ich nieobecności na uroczystej instalacji pomnika Władysława Orkana na placu Słowackiego. - Panie burmistrzu przebaczamy panu błędy i wyciągamy rękę do pojednania dla dobra Podhala i kultury góralskiej - piszą w swoim stanowisku Podhalanie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przeniesienie pomnika wieszcza Podhala ostatecznie zakończyło się w ostatnią sobotę. Wtedy to odbyły się główne uroczystości instalacji monumentu na placu Słowackiego. Pomnik trafił tam z nowotarskiego Rynku, chociaż protestowali przeciwko temu związkowcy.

O przenosinach pomnika z Rynku na plac Słowackiego zdecydowała nowotarska rada miasta, chociaż wcześniej burmisrz Marek Fryźlewicz w liście do Związku Podhalan zapowiedział, że pomnik pozostanie na Rynku. ZP w ramach protestu odmówił uczestnictwa w sobotniej uroczystości.

- Nasz protest dotyczy nie samego faktu przeniesienia pomnika, a sposobu w jaki pan burmistrz potraktował w tej sprawie naszą organizację. Decyzja o przeniesieniu pomnika to procedura, w której miały prawo brać udział różne zainteresowane podmioty, w tym także nasza organizacja, której Władysław Orkan jest jednym z założycieli i patronów - piszą w oświadczeniu Podhalanie.

Dalej zaznaczają, że czują się okłamani przez burmistrza. Jednak chcą dla dobra Podhala pojednania. Czy będzie ono możliwe?


Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacz galerię zdjęć naszego reporteraCzytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!