Pękająca w szwach sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu przywitała w poprzednią niedzielę członków Miejskiego Nauczycielskiego Chóru "Gorce", którzy właśnie w ten dzień świętowali 60. rocznicę powołania grupy. Urodzinowy koncert podzielony został na trzy części: religijną, rozrywkową i na hity chóru Gorce.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Usłyszeć można było góralską mszę z solistami Pauliną Bielarczyk i Jakubem Pawlikiem, oraz m.in. pieśń "Idzie Jasiek na zbój" będącą kanwą do nowotarskiego hejnału rozbrzmiewającego codziennie z miejskiego ratusza. - Każdy samorząd chce mieć u siebie coś szczególnego.

Niektórzy to nazywają "marką" - powiedział chórzystom burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz. - Myślę, że od 60 lat jesteście marką Nowego Targu, naszego regionu, reprezentujecie to, co jest u nas na najwyższym poziomie - dodał.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!