Widok znad Morskiego Oka w kierunku Rysów Widok znad Morskiego Oka w kierunku Rysów

Widok znad Morskiego Oka w kierunku Rysów. (© fot. Przemysław Bolechowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Niemiecki turysta z otwartym zwichnięciem stawu skokowego sam zszedł spod Rysów do schroniska w Morskim Oku spod Rysów.

Niemiec spadł ze szlaku w rejonie Buli pod Rysami. 25-latek wędrował sam. - Do wypadku doszło w środę ok. godz. 15. Jak nas poinformował, gdy spadł, doznał poważnego urazu nogi. Kość ze stawu skokowego przebiła skórę, a także solidny skórzany but - mówi Tomasz Wojciechowski, ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Początkowo, przez ok. 20 minut Niemiec siedział w miejscu, gdzie spadł i wołał o pomoc. Jednak w tym czasie w tym rejonie Tatr nie było żadnego turysty.

- Uznał, że aby przeżyć, musi sam zejść. Na jednej nodze i rękach schodził w stronę Morskiego Oka. Do schroniska dotarł o godzinie 6.40 rano - zaznacza Wojciechowski.

Mężczyzn po opatrzeniu rany przez ratowników został odwieziony karetką do zakopiańskiego szpitala. - Mężczyzna trafił do nas wyczerpany, ale w stanie dobrym - mówi Ali Issa Darwich, ordynator oddziału ratunkowego zakopiańskiego szpitala. - Okazało się, że ma otwarte zwichnięcie stawu skokowego. To bardzo bolesny uraz. Niemiec został przyjęty na oddział chirurgii, gdzie przejdzie zabieg.Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!