New Haven - rywalka Radwańskiej - porażka debla

Agnieszka Radwańska poznała rywalkę, z którą zmierzy się w drugiej rundzie tenisowego turnieju w New Haven. Polka zagra z Francuzką Virginie Razzano, która pokonała Szwajcarkę Patty Schnyder w trzech setach: 6:3, 3:6, 6:3.

Wczoraj Agnieszka Radwańska wygrała z Włoszką Robertą Vinci również w trzech setach 2:6, 6:2, 7:6. Jej kolejna rywalka jest sklasyfikowana w rankingu WTA na 17 pozycji. Radwańska w najnowszym rankingu zajmuje 12 pozycję. Mecz Polki z Francuzką - dzisiaj około 16:00 polskiego czasu.
Niestety z turniejem pożegnali się Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy przegrali w pierwszej rundzie debla z Niemcami Christopherem Kaasem i Philippem Petzschnerem. W dwóch setach 5:7, 3:6. Jest to duża niespodzianka, bowiem polski debel został rozstawiony w New Haven z jedynką.

Z powodzeniem pierwszą rundę turnieju deblowego przebrnęła Urszula Radwańska, która w parze z Łotyszką Ligę Dekmeijere pokonały debel chińsko-tajwański Chia-Jung Chuang i Zi Yan. Rozstawione z numerem drugim w turnieju azjatki uległy Polce i Łotyszce 5:7, 6:4, 8:10. W drugiej rundzie Urszula stanie przeciwko Czeszkom Ivecie Benesovej i Lucie Hradeckiej.
W turnieju debolowym kobiet zagrają jeszcze Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Ich rywalkami w pierwszej rundzie będą Amerykanki Jill Craybas i Lisą Raymond, rozstawione z numerem trzecim.