W Jurgowie już teraz są doskonałe warunki do szusowania na nartach, a będzie jeszcze lepiej

W Jurgowie już teraz są doskonałe warunki do szusowania na nartach, a będzie jeszcze lepiej (© fot. archiwum stacji narciarskiej Hawrań)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zima nie odpuszcza i jej końca nie widać. Zakończył się natomiast plebiscyt "Gazety Krakowskiej" na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski. Właśnie za najlepsze miejsce do szusowania Czytelnicy, Internauci i narciarze zarazem, wybrali stok w Jurgowie.

Warto tutaj wiedzieć, że Stacja Narciarska "Hawrań" należy do jednej z najmłodszych w Małopolsce. Funkcjonuje zaledwie od 2 i pół roku i już uznawana jest przez narciarzy za najlepszą. Laury w tym konkursie zasługują na uwagę, bo Jurgów leży na uboczu głównych szlaków turystycznych i jest raczej małą, cichą wioską. Natomiast zimą to miejsce tętni życiem.

- To dla nas wielkie wyróżnienie - nie kryje zachwytu prezes Stacji Narciarskiej "Hawrań" Józef Milan Modła. - Teraz będziemy musieli się jeszcze bardziej starać, aby nasz stok był jeszcze bardziej atrakcyjne niż dotychczas. To wyróżnienie stacji jest dla prezesa "Hawrania" niezwykle motywujące. Obecny sezon jeszcze się nie skończył, a już planowana jest rozbudowa i dalsze uatrakcyjnienie stacji.

- Staramy się inwestować jak najwięcej - podkreśla Józef Milan Modła. - Zatem w przyszłym sezonie będzie dodatkowy wyciąg krzesełkowy, powiększymy też parking. Brakuje nam jeszcze co prawda prawdziwego zaplecza gastronomicznego, ale i ono się pojawi. Na wiosnę planujemy rozpoczęcie budowy wielkiej karczmy regionalnej. Sukces Stacji Narciarskiej "Hawrań" jest sukcesem całego Jurgowa. Dzięki popularności tamtejszych stoków rozwija się cała miejscowość.
- Powstają nowe pensjonaty oraz kwatery dla turystów - mówi Józef Milan Modła. - Teraz turyści w Jurgowie nie będą tylko szusować, ale również na miejscu znajdą dobry nocleg.

Plebiscyt "Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2009/2010 - bezpiecznie i rozważnie" trwał przez całą zimę od 12 grudnia 2009 r. do 27 lutego. Współorganizatorem konkursu było województwo małopolskie, MOT, Radio Kraków i TVP Kraków. Obok stacji narciarskiej w Jurgowie z terenu Podhala - specjalnym dyplomem kapituły - wyróżniono stację Arena Bukowinki-Homole w Jaworkach a głosy Czytelników i Internautów dobyli nowotarski Zadział i wyciąg "U Żura" w Chabówce.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!