Będzie to - jak zapowiadają organizatorzy - niezwykłe wydarzenia, które doskonale wprowadzi wszystkich z niecierpliwością już czekających na festiwal folkloru w atmosferę góralskiego święta. Dziś o godz.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Będzie to - jak zapowiadają organizatorzy - niezwykłe wydarzenia, które doskonale wprowadzi wszystkich z niecierpliwością już czekających na festiwal folkloru w atmosferę góralskiego święta. Dziś o godz. 20 w namiocie festiwalowym na dolnej Równi Krupowej odbędzie się koncert "Na folkową nutę". Wystąpią - i zapraszają za pośrednictwem "Gazety Krakowskiej" na to wydarzenie - The Twinkle Brothers oraz Trebunie Tutki. Pierwsi są z Jamajki, drudzy - nasi górale, znani z występów w całej Polsce, Europie, Azji i Ameryce Północnej.


Podczas koncertu obydwa zespoły promować będą album "Songs of Glory" (Pieśni Chwały), który ostatnio się ukazał. Jak mówi Krzysztof Trebunia Tutka, jest to niezwykły projekt, którego warto posłuchać w Zakopanem.
Dzisiejszy koncert (obowiązują bilety) ma za zadanie promować 41. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2009.


Jeżeli jednak ktoś przedkłada nad muzykę poezję - niech koniecznie wybierze się dziś (godz. 17) do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Zborowskiego 1. Tam - również w ramach dnia promującego festiwal folkloru - zostaną ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce góralskiej. Tu także wrażeń mu nie zabraknie!


Od jutra zaś pod Tatry zaczną ściągać z całego świata zespoły, które przez następny tydzień aż do czwartku będą się zmagać o złotą, srebrną i brązową ciupagę. W tym roku o tę główną nagrodę festiwalu będzie walczyć 14 zespołów ze świata - Bułgarii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Indonezji, Macedonii, Nepalu, Norwegii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Węgier, Włoch i Turcji oraz 4 z Polski - "Kyczera" z Legnicy, "Istebna", "Mszalniczanie" z Kamionki Wielkiej oraz "Watra" z Czarnego Dunajca.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!