Wiadomo już, kto będzie pracował w charakterze dozorców wyremontowanego właśnie parku miejskiego w Nowym Targu. Jak zdecydował burmistrz Marek Fryźlwicz opieka nad terenem, gdzie będą wypoczywać nowotarżanie, przypadnie emerytom i rencistom.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- W naszym mieście jest wiele osób, które chciałyby dorobić sobie do emerytury czy renty, a czują się jeszcze na siłach, by pracować - mówi burmistrz. - Dlatego też postanowiłem zatrudnić kilku z nich do pracy w parku. Na zmianę będą pilnować porządku czy też dbać o zieleń. Dzięki temu park przez lata pozostanie równie piękny jak obecnie.


Fryźlewicz zdradził też, kiedy ruszy ustawiona w parku kawiarnia. - To będzie wiosną - mówi. - Obecnie szukamy dla tego miejsca najemcy, który wykończy kawiarnię od środka. Kilka propozycji już mamy. Wkrótce którąś wybierzemy.

Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacz galerię zdjęć naszego reportera

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!