Mateusz Lisowski ma szanse na tytuł mistrza Czech

Marek Wicher
W drugim sezonie startów w czeskim Skoda Octavia Cup, młody krakowski kierowca, Mateusz Lisowski, ma wielkie szanse na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Do mistrzowskiego tytułu 19-latkowi z zespołu DHL Autocentrala brakuje zaledwie 3 punktów, o które będzie musiał walczyć podczas ostatniej rundy w Brnie.

Koronacja mogła mieć już miejsce w trakcie zawodów w miniony weekend: na torze w Moście Lisowski z powodu awarii samochodu nie zdobył jednak wystarczającej liczby punktów, aby już cieszyć się z tytułu Mistrza Czech.

Trzeci czas w sobotnich kwalifikacjach na torze w Moście dawały nadzieję na wcześniejszą koronację Lisowskiego. W pierwszym niedzielnym wyścigu krakowianin uplasował się na 2. miejscu, zaliczając swoje siódme podium w siedmiu tegorocznych wyścigach. Drugi wyścig nie ułożył się jednak po myśli krakowianina: już na pierwszym zakręcie został wypchnięty z toru przez swojego najgroźniejszego rywala, Czecha Frantiska Doska. Odrabianie strat pozwoliło na awans na 6. miejsce, jednak awaria auta w ostatecznym rozrachunku zepchnęła go na 9. pozycję.

- Cóż, taki jest motorsport i nie zawsze wszystko przebiega po myśli zawodnika - stwierdził po zawodach w Moście Mateusz Lisowski. - Drugi wyścig pokazał, że w Skoda Octavia Cup w decydujących momentach nikt się nie patyczkuje. Zostałem wypchnięty z toru przez Doska. Finałową rundę Skoda Octavia Cup 2009 zaplanowano w dniach od 18 do 20 września, na torze w Brnie.

Klasyfikacja Skoda Octavia Cup 2009 - 1. Mateusz Lisowski 17 pkt, 2. Frantisek Dosek (Czechy) 82 pkt, 3. Patrik Nemec (Słowacja) 59 pkt, 4. Ales Jirasek (Czechy) 55 pkt, 5. Petr Fulin (Czechy) 48 pkt.