W drugim sezonie startów w czeskim Skoda Octavia Cup, młody krakowski kierowca, Mateusz Lisowski, ma wielkie szanse na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Do mistrzowskiego tytułu 19-latkowi z zespołu DHL Autocentrala brakuje zaledwie 3 punktów, o które będzie musiał walczyć podczas ostatniej rundy w Brnie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Koronacja mogła mieć już miejsce w trakcie zawodów w miniony weekend: na torze w Moście Lisowski z powodu awarii samochodu nie zdobył jednak wystarczającej liczby punktów, aby już cieszyć się z tytułu Mistrza Czech.

Trzeci czas w sobotnich kwalifikacjach na torze w Moście dawały nadzieję na wcześniejszą koronację Lisowskiego. W pierwszym niedzielnym wyścigu krakowianin uplasował się na 2. miejscu, zaliczając swoje siódme podium w siedmiu tegorocznych wyścigach. Drugi wyścig nie ułożył się jednak po myśli krakowianina: już na pierwszym zakręcie został wypchnięty z toru przez swojego najgroźniejszego rywala, Czecha Frantiska Doska. Odrabianie strat pozwoliło na awans na 6. miejsce, jednak awaria auta w ostatecznym rozrachunku zepchnęła go na 9. pozycję.

- Cóż, taki jest motorsport i nie zawsze wszystko przebiega po myśli zawodnika - stwierdził po zawodach w Moście Mateusz Lisowski. - Drugi wyścig pokazał, że w Skoda Octavia Cup w decydujących momentach nikt się nie patyczkuje. Zostałem wypchnięty z toru przez Doska. Finałową rundę Skoda Octavia Cup 2009 zaplanowano w dniach od 18 do 20 września, na torze w Brnie.

Klasyfikacja Skoda Octavia Cup 2009 - 1. Mateusz Lisowski 17 pkt, 2. Frantisek Dosek (Czechy) 82 pkt, 3. Patrik Nemec (Słowacja) 59 pkt, 4. Ales Jirasek (Czechy) 55 pkt, 5. Petr Fulin (Czechy) 48 pkt.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!