Ponad 13,7 mln zł potrzebują małopolskie szkoły, żeby przygotować dla dzieci place zabaw i kupić pomoce dydaktyczne. Pieniądze mogą pozyskać z rządowego programu "Radosna szkoła".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ponad 13,7 mln zł potrzebują małopolskie szkoły, żeby przygotować dla dzieci place zabaw i kupić pomoce dydaktyczne. Pieniądze mogą pozyskać z rządowego programu "Radosna szkoła". Do urzędu wojewódzkiego wpłynęły 162 wnioski o dofinansowanie. Do 11 września ma być wiadomo, ile pieniędzy dostanie Małopolska.


Jedną ze szkół, która ubiega się o pieniądze, jest krakowska podstawówka nr 155. - Potrzeba nam 12 tys. na salę zabaw w szkole i ok. 120 tys. na plac zabaw - mówi dyrektorka Zofia Rostworowska. - Liczymy na te pieniądze, bo może uda nam się od września utworzyć pierwszą klasę z sześciolatków. Na razie jest 15 chętnych. Place i sale zabaw mają powstawać w ramach programu "Radosna szkoła" zaplanowanego na lata 2009-2014. Koszt całego programu to prawie 2,5 mld zł. Ponad 1,2 mld ma zapewnić budżet państwa. Ponad 1,1 mld zł powinny wygospodarować gminy. Miejsca do zabawy mają być wyposażone m.in. w pomoce dydaktyczne, takie jak np. piłki, materace, tory przeszkód, , które zostaną wykorzystane w zajęciach ruchowych. Natomiast na placach zabaw mają się znaleźć drabinki, drążki, ściany wspinaczkowe, zjeżdżalnie, huśtawki.

Rostworowska nie ma wątpliwości, że taka sala i plac zabaw powinny być w każdej małopolskiej szkole. - Sala do zabaw byłaby używana przez cały czas pobytu dzieci w placówce - zapewnia Rostworowska. - Sześciolatki miałyby w niej codziennie zajęcia, dla dzieci starszych, do trzeciej klasy, przygotujemy specjalny plan zajęć. O tym, które szkoły dostaną dofinansowanie, zdecydują komisje złożone z przedstawicieli kuratorium oświaty i urzędu wojewódzkiego. - Pierszeństwo będą miały te, w których od września sześciolatki pójdą do pierwszych klas - informuje Małgorzata Woźniak, rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!