W najbliższą niedzielę zakończy się dziewiąta już edycja turnieju piłki nożnej pod nazwą - "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Finałowe zawody rozegrane zostaną od piątku do niedzieli w Łodzi, a gospodarzem będzie tamtejszy Widzew. Triumfatorzy finałowych zmagań - wśród dziewcząt i chłopców - otrzymają zaszczytne tytuły mistrzów Polski w kategorii dziesięciolatków. Pojadą też na wycieczkę do Madrytu, gdzie gościć ich będzie wielki Real.

W rywalizacji dziewcząt w finale zagrają zespoły reprezentujące województwa: pomorskie, lubuskie, opolskie, zachodniopomorskie, lubelskie, podkarpackie, podlaskie oraz warmińsko-mazurskie.
Natomiast w zmaganiach chłopców zobaczymy ekipy z województw: małopolskiego, lubuskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, podkarpackiego, podlaskiego i łódzkiego.

Chłopięca ekipa z Małopolski uznawana jest za jednego z faworytów finałowych zmagań. Trener Jacek Ruchała mówi jednak: - Oczywiście chłopcy bardzo chcą wyjechać do Madrytu. Ale ta wizja nie może ich paraliżować. Dlatego staram się, aby moi zawodnicy nie odczuwali żadnej presji. Piłka nożna w tym wieku powinna być przecież zabawą i pasją.

W tegorocznej, dziewiątej edycji turnieju uczestniczyło ponad 26 tysięcy dzieci. Systematycznie wzrasta więc liczba grających. Przykładowo w 2007 roku zagrało 17 tys. dzieciaków.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!