Ostatnio w mediach pojawił się ranking najdroższych ulic świata. Najdroższa jest Causeway Bay w Hongkongu, gdzie za metr kwadratowy trzeba zapłacić ponad 22 tys. euro rocznie. W Polsce wygrał Nowy Świat w Warszawie, a tuż za nim ulica Floriańska w Krakowie, gdzie rocznie za metr kwadratowy trzeba zapłacić czynszu 948 euro, czyli ok. 330 zł za metr miesięcznie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W porównaniu do tych kwot nie najgorzej wyglądają zakopiańskie Krupówki. Na uznawanym za najsłynniejszy w Polsce deptaku za metr kwadratowy w lokalu, który ma wejście prosto z Krupówek, trzeba zapłacić ok. 200-250 zł miesięcznie. Oczywiście cena ta dotyczy mniejszych lokali. Czym większy metraż, tym niższa cena za metr. To cena porównywalna do lokali użytkowych na Alejach Jerozolimskich w stolicy.

- Nasze Krupówki są jak ulica Floriańska. To ulica bardzo popularna, na której po prostu się dobrze zarabia - uważa Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego. - Dzięki temu rodzi się prestiż ten ulicy.

Ta popularność ulicy w ostatnich latach mocno przyciąga na Krupówki zwłaszcza banki. Obecnie na deptaku, liczącym zaledwie 1,5 kilometra, jest już siedem banków. - To trochę za dużo. Ja bym wolał, żeby na Krupówkach było więcej butików czy kawiarenek, gdzie można spocząć i wypić kawę - zaznacza Majcher.

Zdecydowanie taniej jest wynająć lokal w sąsiednim Nowym Targu. Tutaj za lokal w centrum miasta, w Rynku kosztuje za metr kwadratowy od 70 do 100 zł za metr.

- Nowy Targ nie jest miastem turystycznym. Są goście spoza Podhala, jednak nie ma takich tłumów jak na Krupówkach. Ruch stanowią osoby z Nowego Targu, bądź z okolicznych wiosek - mówi Zbigniew Balicki, mieszkaniec Podhala. - Może jak zakończy się rewitalizacja Rynku, stanie się bardziej prestiżowy.Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacz galerię zdjęć naszego reportera
Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!