Ponad 2500 osób wzięło udział w 13. Marszu Równości, który w sobotę 13 maja przeszedł ulicami Krakowa - podało Stowarzyszenie Queerowy Maj. Demonstracja odbyła się pod hasłem „Cała przyjemność po naszej stronie”.

W sobotę 13 maja o godz. 15 sprzed gmachu Muzeum Narodowego wyruszył Marsz Równości, organizowany przez Stowarzyszenie Queerowy Maj. W manifestacji wzięli udział m.in. członkowie Partii Razem czy sympatycy KOD-u. Obecni byli również krakowscy radni.„Ustawmy sobie ten kraj, tak by żyło nam się wygodnie. I niech wreszcie cała przyjemność będzie po
naszej stronie.” — mówi w manifeście Artur Maciejewski, jeden z organizatorów — „Żądamy równości
małżeńskiej. Żądamy prawa do adopcji. Żądamy respektowania praw osób transpłciowych. Żądamy
karania przestępstw z nienawiści. Żądamy zakazu stosowania tortur nazywanych terapią reparatywną.
Żądamy systemowego przeciwdziałania dyskryminacji.”

Na Marszu Równości obecna była największa w Polsce tęczowa flaga oraz platforma z muzyką. Djskiego wsparcia udzielili Matik Automatik - związany z klubem Szpitalna 1 didżej i inicjator cyklu imprez Playmate oraz Trzcina Trzciński. Nad bezpieczeństwem zgromadzenia czuwała Policja.

W trakcie manifestacji nie doszło do żadnych incydentów.

Organizatorzy Marszu Równości zaprosili zebranych na imprezę, jeszcze tego samego dnia, w klubie Szpitalna 1, o 22:00. Wieczór uświetnią Ena Lind znana z berlińskiej sceny muzyki elektronicznej czy Lauren Flax, znana ze współpracy z takimi gwiazdami jak Sia czy Tricky.

Marsz Równości w Krakowie odbywa się od 2004 roku. Od dziewięciu lat towarzyszy mu Festiwal Queerowy Maj promujący kulturę osób LGBT - w tym roku potrwa on do 20 maja.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!