Wakacje 2018 będą jednymi z najdłuższych wakacji. Wszystko dzięki dacie, na którą przypada koniec roku szkolnego. 22 czerwca kończy czas nauki, a rozpoczyna czas wakacji, które w 2018 roku będą wyjątkowo długie. Na okres letniego odpoczynku czekają głównie uczniowie szkół - ile w tym roku będą na to mieli dni? Lato to również czas rodzinnych wyjazdów, dlatego warto zawczasu pomyśleć o urlopowych planach, by w pełni wypocząć i złapać oddech od codzienności.

Wakacje 2018 to bardzo długie wakacjeKalendarz roku szkolnego 2017/2018, opublikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest wyjątkowo korzystny dla uczniów w kontekście wakacji. Koniec roku szkolnego, który wypada 22 czerwca 2018 r. to czas na:
    ostatni dzwonek
    rozdanie świadectw
    pożegnanie z nauczycielami oraz szkolnymi koleżankami i kolegami


Ile dni wolnych w wakacje 2018?


Koniec roku szkolnego wypada 22 czerwca, natomiast dzień później, czyli 23 czerwca, oficjalnie rozpoczynają się wakacje i potrwają do 31 sierpnia 2018. Jednak rozpoczęcie nowego roku szkolnego przesunie się w czasie, ponieważ 1 września wypada w sobotę. Uczniowie powrócą do szkół 3 września - w poniedziałek. Co to oznacza w praktyce? Dłuższe wakacje. Łącznie uczniowie cieszyć się mogą w tym roku wyjątkowo długim czasem odpoczynku od edukacji - wakacje 2018 to 73 dni wolnego!

Wakacyjny urlop 2018. Warto zaplanować


Co wypływa z kalendarza wakacyjnego dla osób pracujących? 15 sierpnia (środa) wypada Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Planując urlop warto mieć to na uwadze, gdyż biorąc dwa dni wolnego, pojawia się możliwość skorzystania np. z przedłużonego weekendu.

Polak na urlopie


Koniec roku szkolnego i początek wakacji jest też okazją do spojrzenia na to, jak wygląda urlop w krzywym zwierciadle Internetu. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was wakacyjne memy, które zobaczycie w galerii.

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!