Raba Zdrój była miejscem czwartej, przedostatniej rundy Pucharu Szlaku Solnego w kolarstwie górskim. Wystartowało ponad 250 kolarzy z całej Polski, na trudnej, wymagającej technicznie trasie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Raba Zdrój była miejscem czwartej, przedostatniej rundy Pucharu Szlaku Solnego w kolarstwie górskim. Wystartowało ponad 250 kolarzy z całej Polski, na trudnej, wymagającej technicznie trasie.
W Elite sympatycy kolarstwa ostrzyli sobie zęby na pojedynek Dariusza Batka (Rybnik), czwartego zawodnika mistrzostwa kraju z Bogdanem Czarnota z KK Kros Racing Team i łopuszaninem Albertem Głową. Reprezentant Górskich Orłów Nowy Targ pojechał świetnie, nawiązał walkę z utytułowanymi rywalami. Co prawda nie zdołał ich pokonać, ale stanął na najniższym stopniu podium.


W Elite kobiet zwyciężyła Katarzyna Solus z Bukowiny Tatrzańskiej. Trzecia linię mety minęła Debora Jaworska z Górskich Orłów Nowy Targ.
W juniorkach młodszych dwa pierwsze miejsca przypadły w udziale reprezentantkom UKS Podwilk - Sabinie Zamroźniak i Alicji Pyrgies. Ta pierwsza przewodzi w klasyfikacji generalnej. Młodziczki były najliczniej obsadzoną kategorią wiekową. Zwyciężyła Elżbieta Figura GK Zagłębie Sosnowiec, lecz trzy kolejne miejsca zarezerwowane zostały dla podhalanek. Prowadząca w "generalce" Monika Rapacz ( Podwilk) dojechała do mety jako druga, na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Ceremon, a czwarta była Agnieszka Bal (obie Luboń Skomielna Biała).


W orlikach triumfował Szymon Kotowski, a najlepszy z Podhala Jakub Surówka (Luboń) finiszował szóstym miejscu. Dobrze pojechał w juniorach Tomasz Mach ( Podwilk) plasując się na czwartym miejscu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!