(© Tomasz Mateusiak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Burmistrz Zakopanego jednoznacznie oświadczył, że miasto będzie kandydowało do organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym tym razem w 2019 roku. - Czekam tylko na zielone światło od rady miasta - mówi Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego.

Miasto ma czas do maja 2013 roku, by złożyć wniosek o kandydaturę na organizatora FIS 2019. Będzie to piąte podejście do tej najważniejszej imprezy sportowej w narciarstwie klasycznym.
Swoje poparcie dla tej idei wykazał ostatnio Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

- A gdybyśmy otrzymali w 2019 roku mistrzostwa, to pod ich kątem oraz do olimpijskich starań zasadne byłoby poprawić infrastrukturę. Trzeba przebudować Średnią Krokiew i uruchomić trasy biegowe w okolicach skoczni, żeby to było kompaktowe. Byłoby z tym trochę pracy, ale raz by się to zrobiło i mielibyśmy bazę i obiekty na jedną i drugą imprezę oraz na lata dla rozwoju narciarstwa klasycznego. Teraz Zakopane oprócz Wielkiej Krokwi ma Średnią - przestarzałą, na której już nie powinno się skakać - powiedział Tajner dla portalu Skijumping.pl.

- Cieszę się z takiego poparcia - mówi Janusz Majcher. - Cieszę się, że Kraków chce organizować olimpiadę zimową. Dzięki temu uda nam się przygotować naszą bazę sportową na mistrzostwa świata w 2019 roku.


Tak wygląda nowy park w Nowym Targu! Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Tak wygląda Park Dolny w Szczawnicy. Zobacz galerię zdjęć naszego reportera


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!