Dwumecz z Lokomotive zadecyduje o awansie do żużlowej ekstraligi Dwumecz z Lokomotive zadecyduje o awansie do żużlowej ekstraligi

Dwumecz z Lokomotive zadecyduje o awansie do żużlowej ekstraligi (© Roman Kieroński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Srebrny duet, czyli trio wspaniałych. Unia chce odczarować łotewską twierdzę.

Sebastian Ułamek, Piotr Świderski i Janusz Kołodziej zdobyli srebrny medal w rozegranych na torze w Lesznie Mistrzostwach Polski Par Klubowych. O srebrnym medalu tarnowian zadecydował dodatkowy wyścig. Janusz Kołodziej pokonał w nim najlepszego zawodnika finałów - wcześniej zdobył 17 punktów - reprezentanta gospodarzy Jarosława Hampela! Srebrny krążek "Jaskółek" jest trzecim w historii w rywalizacji par klubowych i drugim w tym sezonie zdobytym przez Janusza Kołodzieja.

Żużlowców Unii Tarnów w tegorocznym sezonie czeka jeszcze jedno trudne zadanie. W finałowym dwumeczu muszą wykazać wyższość nad rywalami z Lokomotive Daugavpils.

Pierwszy mecz, na torze rywala, "Jaskółki " rozegrają już jutro. "Łotewskiej twierdzy" do tej pory nie udało się zdobyć żadnej drużynie. Także tarnowianie, startujący w meczu bez kontuzjowanego Sebastiana Ułamka, ulegli rywalom 42:48. W zasadniczej rundzie, pojedynek rozegrany w Tarnowie zakończył się wysoką wygraną Unii 61:30. W perspektywie rewanżu stawia to żużlowców"Jaskółek" w roli fawory- tów.

Tarnowianie nie chcą jednak dopuścić do nerwówki w meczu rewanżowym. Zamierzają odczarować łotewski tor i ze spokojem przystąpić do decydującej o awansie batalii.

W ekipie trenera Romana Jankowskiego panuje więc pełna mobilizacja. Znów trochę kłopotów było z udziałem w meczu Sebastiana Ułamka. Jeden z liderów Unii już dziś startuje w turnieju Grand Prix w słoweńskim Krsko. Problemem stał się więc dojazd.

- Dzięki pomocy kierownictwa klubu i firmy Control Process udało się załatwić indywidualny transport samolotem. Myślę, że to nie wpłynie na moją postawę - uspokaja Sebastian.

Sporym problemem dla drużyn przyjezdnych jest zawsze specyficzny w Daugavpils tor.

Trener Roman Jankowski zabiera na Łotwę najsilniejszy skład. Awizowane składy:
Unia: 1. Ułamek, 2. Monberg, 3. Świderski, 4. Pedersen, 5. Kołodziej, 6. Kiełbasa, 7. Hougaard.
Lokomotiv: 9. Łaguta, 10. Paura, 11. Korolevs, 12. Giruckij, 13. Podżuks, 14. Bogdanovs, 15. Łaguta, 16. Povażhny.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!