Oświęcim: Porażka Soły z okazji jej jubileuszu 95-lecia z Wisłą Kraków 0:3

Jerzy Zaborski
Adam Janeczko (z prawej) i jego koledzy z Soły Oświęcim w pierwszej połowie nawiązali równą walkę z Wisłą Kraków. Ostatecznie jednak skończyło się wysoką porażką oświęcimian 0:3. Fot. Jerzy Zaborski
W Oświęcimiu świętowano jubileusz 95-lecia Soły. Z tej okazji miejscowy trzecioligowiec przegrał z Wisłą Kraków 0:3 (0:0).

Pierwsze dwie okazje bramkowe mieli krakowianie. Najpierw Maciej Jankowski w indywidualnym pojedynku z Kamilem Talagą minimalnie się pomylił (2 min), a później, po lobie Semira Stilicia, piłka zatrzymała się na słupku (8 min).

W odpowiedzi Jakub Snadny minimalnie przestrzelił. - Szukałem tzw. dalszego słupka, ale zabrakło precyzji – przyznał oświęcimski napastnik. - Gdybym wtedy otworzył wynik meczu, może zasialibyśmy w szeregach rywali ziarnko niepokoju.

Później z Snadny dokładnym podaniem obsłużył Grzegorza Talagę, ale i temu zabrakło szczęścia.

Już po przerwie lewą stroną urwał się Jankowski, a zagraną przez niego wzdłuż bramki piłkę do siatki wepchnął Stilić. Niespełna minutę później po zagraniu Tomasza Zająca wynik podwyższył Rafał Boguski.

Na koniec Dariusz Dudka dał próbkę umiejętności wykonywania rzutów wolnych. Uderzona przez niego piłka minęła mur, odbiła się od słupka i dopiero wpadła do siatki.

- W pierwszej połowie staraliśmy się groźnie kontrować i prezentowaliśmy się całkiem dobrze
– ocenił Sebastian Stemplewski, trener Soły. - Chcieliśmy jubileuszowy mecz wygrać, ale się nie udało. Rywal był bezsprzecznie lepszy. To był dla mnie zaszczyt móc zagrać przeciwko trenerowi Franciszkowi Smudzie. Chciałbym się z nim spotkać na wyższym szczeblu.

- Tego przy okazji jubileuszu życzę _– odparł trener Smuda. - _Cóż, mamy w swoim zespole dziesięciu seniorów i tyle samo juniorów. Uważam, że stać nas na walkę o miejsce w pierwszej „ósemce”. Zespół wykonał pracę zaplanowaną na krótki letni okres przygotowawczy. Na pewno pierwszy mecz o punkty, który przyjdzie nam zagrać w Łęcznej, będzie inny od tego w Oświęcimiu – skwitował krakowski szkoleniowiec.

Soła Oświęcim – Wisła Kraków 0:3 (0:0)
0:1 Stilić 54, 0:2 Boguski 55, 0:3 Dudka 75.
Sędziowali: Krzysztof Jakubik oraz Artur Borowski i Łukasz Łabaj (Oświęcim). Widzów: 999.

Soła: K. Talaga (46 Koper) – J. Jamróz, Szewczyk, Skrzypek, Ząbek – Stanek, Cygnar, Dynarek, G. Talaga – Janeczko, Snadny oraz Szopa, Boba, Brańka, Migdałek, Skiernik, W. Jamróz.

Wisła: Buchalik (46 Bieszczad) – Sadlok, Dudka, Głowacki, Jankowski – Boguski, Garguła, Sarki, Stilić – Burliga, Uryga oraz Czekaj, Kuczak, Bierzało, Zając, Lech, Guedes.