Tatry: Zawodnicy po raz piąty ścigali się w Alpin Sport Bieg Pod Górę

Tomasz Mateusiak
Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę 2012
Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę 2012 Tomasz Mateusiak
Ponad 300 zawodników i zawodniczek wystartowało dziś (sobota 20 października) przed południem w morderczym biegu prowadzącym z Ronda Kuźnickiego w centrum Zakopanego aż na szczyt Kasprowego Wierchu. Tym razem zamiast śniegu na szczycie przywitała ich piękna pogoda. Nic więc dziwnego, że najlepszy zawodnik pobił dotychczasowy rekord i pokonał długą na przeszło 8 km trasę w czasie krótszym jak 51 minut.

PolartecŸ Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę oto już impreza, która na stałe wpisała się już do jesiennego kalendarza imprez sportowych w Zakopanem. Tym razem 331 biegaczy i biegaczek, którzy przyjechali pod Tatry by zmierzyć się z Kasprowym Wierchem miała szczęście. Przeciwnie jak w latach poprzednich ich zmagania (od pewnej wysokości) nie przebiegały w śniegu. Tej jesieni w Tatrach jest wyjątkowo ciepło i nawet na samym szczycie wyścig przebiegał po trawie i kamieniach.

- Najważniejsze, że w tym roku pobity został rekord trasy - mówi Katarzyna Moskalik, organizator zawodów. - Bieg wygrał Andrzej Długosz z Rytra. Wbiegł on na Kasprowy w czasie 50.06 minuty (poprzedni rekord wynosił 51 minut). Najlepszą biegaczką została z kolei Izabela Zatorska z Wrocanki. Jej zdobycie góry zajęło 59.54 minuty - dodaje.

By "wykręcić" taki czas ponad 50 letnia zawodniczka wykrzesała z siebie ostatki sił i jak sama przyznała na mecie w połowie trasy omal nie przypłaciła tego omdleniem.

Zapraszamy do zobaczenia galerii i filmów relacjonujących przebieg zawodów, które przygotowali dziennikarze "Gazety Krakowskiej"