Dziecięcy plakat będzie promował zakopiański festiwal

Plakaty promujące tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich w Zakopanem namalowane przez dzieci, będą oficjalnymi znakami tej imprezy. Na afiszach znajdą się rysunki trzech laureatów konkursu na plakat festiwalowy oraz zdobywczyni nagrody grand prix.

Praca Patrycji Marcisz ozdobi plakat festiwalowy
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Praca Patrycji Marcisz ozdobi plakat festiwalowy (© fot.archiwum um zakopane)

Pierwsze miejsce w zorganizowanym przez miasto konkursie plastycznym zajęli ex aquo 10-letnia Karolina Gąsienica-Roj, oraz 7-letni Szymon Styrczula-Maśniak i Wanda Stopka. Na grand prix zasłużyła Patrycja Marcisz.

Wszystkie prace znajdą się na promujących festiwal plakatach, które będą rozwieszana w mieście. - Ta grafika zostanie podzielona na cztery części i będzie oficjalnym plakatem festiwalowym - potwierdza Andrzej Kaweki, dyrektor Biura Poromocji Zakopanego. - Obok prac naszej zdolnej młodzieży znajdzie sie tam też logo festiwalu zaprojektowane przez profesjonalnego grafika.

Na konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy XLII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem nadesłano ogółem 57 prac namalowanych przez młodzież ze szkół podstawowych oraz przedszkoli. Komisja konkursowa przyznała dodatkowo wyróżnienia 16 utalentowanym dzieciom z Zakopanego. Jej przewodniczącym był Krzysztof Jędrzejowski.

Łukasz Razowski Łukasz Razowski
źródło: Polska Gazeta Krakowska

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię