Praca Patrycji Marcisz ozdobi plakat festiwalowy

Praca Patrycji Marcisz ozdobi plakat festiwalowy (© fot.archiwum um zakopane)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Plakaty promujące tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich w Zakopanem namalowane przez dzieci, będą oficjalnymi znakami tej imprezy. Na afiszach znajdą się rysunki trzech laureatów konkursu na plakat festiwalowy oraz zdobywczyni nagrody grand prix.

Pierwsze miejsce w zorganizowanym przez miasto konkursie plastycznym zajęli ex aquo 10-letnia Karolina Gąsienica-Roj, oraz 7-letni Szymon Styrczula-Maśniak i Wanda Stopka. Na grand prix zasłużyła Patrycja Marcisz.

Wszystkie prace znajdą się na promujących festiwal plakatach, które będą rozwieszana w mieście. - Ta grafika zostanie podzielona na cztery części i będzie oficjalnym plakatem festiwalowym - potwierdza Andrzej Kaweki, dyrektor Biura Poromocji Zakopanego. - Obok prac naszej zdolnej młodzieży znajdzie sie tam też logo festiwalu zaprojektowane przez profesjonalnego grafika.

Na konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy XLII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem nadesłano ogółem 57 prac namalowanych przez młodzież ze szkół podstawowych oraz przedszkoli. Komisja konkursowa przyznała dodatkowo wyróżnienia 16 utalentowanym dzieciom z Zakopanego. Jej przewodniczącym był Krzysztof Jędrzejowski.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!