Pracownicy działającej w Białce (powiat suski) Fabryki Osłonek Białkowych Fabios S.A. od zeszłego tygodnia pracują w całkowicie prywatnej firmie. Ministerstwo Skarbu Państwa zakończyło właśnie proces prywatyzacji spółki, która zajmuje się produkcją tworzyw, które następnie wykorzystywane są do produkcji wędliny.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pakiet akcji Fabiosu, które posiadało ministerstwo, był niewielki. Obejmował dokładnie 5800 akcji, które stanowiły 0,01 procent kapitału zakładowego fabryki. Nic dziwnego, że minister pozbył się ich bez żalu.

- Wartość pakietu akcji Skarbu Państwa, które były przedmiotem transakcji, wynosi 16.124 złotych - informują służby prasowe Ministerstwa Skarbu Państwa. - Oznacza to, że każda nasza akcja była warta 2,78 zł.

Jak dodają urzędnicy, obecnie jedynymi udziałowcami białczańskiej fabryki białkowej są firmy Stalprodukt-Profil S.A. oraz Stalnet Sp. z o.o. To właśnie te dwa przedsiębiorstwa kupiły akcje od ministerstwa.

Transakcja z powiatu suskiego to nie jedyna prywatyzacja, jaką MSP prowadziło bądź prowadzi w ostatnim czasie na Podtatrzu. Na finalizację czeka także sprzedaż Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy, Uzdrowiska Rabka, a także zakopiańskiej spółki turystycznej "Polskie Tatry". Urzędnicy MSP zapewniali niedawno, że przyszłość dwóch ostatnich firm będzie znana do końca tego roku


Zobacz zmagania zawodników w morderczym biegu z Ronda Kuźnickiego na szczyt Kasprowego Wierchu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!