Na temat kosmosu panuje wiele przekonań, jednak nie wszystkie pokrywają się z rzeczywistością. Część poglądów bierze się z filmów, z odmętów internetu, lub zostało gdzieś zasłyszanych jednym uchem. "Prawdy powszechnie znane" mają to do siebie, że czasem okazują się być... mitem. Zobaczcie 12 najpopularniejszych "faktów" o kosmosie, z którymi zetknął się każdy, ale które są - tak naprawdę - jedną, wielką bzdurą.


Hallo

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jan (gość)

Ostatni wpis - gdy człowiek znajdzie się w przestrzeni kosmicznej bez żadnej ochrony to w ciągu ok. 1 minuty można jeszcze go uratować! Dlatego nie zawsze w filmach sci-fi uratowanie człowieka z próżni jest fikcją!

Jan (gość)

Nr 11 - nieprawda! Wpis sugeruje, że w przestrzeni kosmicznej panuje temp. +120 stopni! A tymczasem powierzchnie wystawione na słońce mogą się nagrzać do tej temperatury! W rzeczywistości (w cieniu) temp. jest bliska zeru absolutnemu (tzw, temperatura tła wynosi ok. 3 st. K).