Wybierz region

Wybierz miasto

  Niestraszna nam RPA

  Autor: JGH

  2000-05-27, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Moda na wyjazdy do Republiki Południowej Afryki nie minęła po tragedii, jaka spotkała w RPA młode małżeństwo z Krakowa. Polecieli tam w podróż poślubną.

  Moda na wyjazdy do Republiki Południowej Afryki nie minęła po tragedii, jaka spotkała w RPA młode małżeństwo z Krakowa. Polecieli tam w podróż poślubną. 26-letni mężczyzna został zastrzelony, gdy odmówił kupna oferowanych mu figurek. Jego żona po ciężkim pobiciu i zgwałceniu, w stanie szoku przebywa w szpitalu. Ten wypadek jednak nie odstraszył polskich turystów. Wczoraj kolejna grupa odleciała z Krakowa do RPA.

  - Południowa Afryka jest modna. Trwa turystyczna promocja tego kraju, na wycieczkę na kraniec Afryki można się wybrać już za 2-3 tys. zł - usłyszeliśmy w jednym z krakowskich biur podróży.

  Organizatorzy wycieczek podkreślają, że RPA nie jest zaliczana do krajów niebezpiecznych dla turystów. Wczoraj wybrali się tam prywatnie na wycieczkę m. in. Jan Duda, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego, Krzysztof Walasek szef Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Nowym Sączu i Bogusław Gołyźniak, dyrektor tamtejszej delegatury Urzędu Wojewódzkiego (wycieczkę wykupili za własne pieniądze).

  - Jedziemy do Kapsztadu, a jest to rejon zeuropeizowany i bezpieczny. Zresztą MSZ podkreśla, że RPA nie należy do krajów, gdzie turyści mogą mieć jakieś obawy. Nie zamierzamy zapuszczać się w bardziej odludne okolice. Tragedia tego młodego małżeństwa nie odstrasza, bowiem taki wypadek może się zdarzyć wszędzie, w każdym kraju. Oczywiście, zawsze podczas zagranicznych podróży trzeba zachować ostrożność i tak też będziemy postępować - powiedział nam Krzysztof Walasek w drodze na lotnisko.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swoich stronach internetowych (adres: www. msz. gov. pl) podaje najważniejsze wskazówki dla udających się w zagraniczną podróż. Choć wydają się one oczywiste (np. unikanie miejsc odludnych i nocnych wędrówek, zwiedzanie raczej w większych grupach itp), warto uświadomić to sobie przed wyjazdem.

  Informacji o śmierci Polaka do wczorajszego wieczora agencje nie potwierdziły oficjalnie.

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.